postac.png

 

zdz.png

indeks1.png

3w1.png

Om32061.png

 

  Hitec-logo.png


pbs.png

       

 

 Nowy plan MX2  pod silnik 50cc-60cc o rozpiętości 2,2m. oczywiście firmy AXAR model. Do jednego z moich modeli pod 50cc chciał założyć pływaki i znów pobawić się w wodowanie, więc MX2 posłuży prawdopodobnie jako zastępstwo w razie gdyby coś poszło nie tak.  


 

Plan budowy pływaków w tym sezonie jednak podupadł z braku czasu . Brakuje czasu na latanie na naszym lotnisku a co dopiero na wyprawy nad zatokę .Jeden z moich modeli 2,2m. nie nadawał się już do odbudowy . Był wielokrotnie naprawiany i moim zdaniem po następnej naprawie mógłby stwarzać zagrożenie na lotnisku ,więc zrobiłem mu pogrzeb ,a następnie zniosłem z piętra MX2 i wziąłem się za budowę .

   

 

Wydawałoby się że pójdzie z górki , a jednak najpierw musialem powykręcać podzespoły z jednego samolotu a następnie zamontować w drugim . Instalacja elektryczna różniła się długością więc lutownica poszła w ruch .

  

 

Silnik DLE 55 na miejscu . serwa wkręcone ,instalacja paliwowa gotowa . Muszę jeszcze wkleić na żywice ster kierunku i wyfrezować otwory w masce silnika na tłumik i żebra cylindra . 

 

 

MX2 gotowy do oblotów ,mam nadzieję że przestanie padać i pojadę nim polatać .

 

 

 

I stało się model oblatany ,po mimo wiatru i przelotnego deszczyku jak to u nas na wybrzeżu często bywa . Lata świetnie lecz po doczepieniu do kółka ogonowego 180gr. MX2 zaczął kręcić ostrzejsze i ciaśniejsze koziołki .Super zabawa .